„Czyste powietrza nad Aleksandrowem Kujawskim” – konkurs dla szkół!

„Czyste powietrza nad Aleksandrowem Kujawskim” – konkurs dla szkół!

Kontynuując nasze działania związane z ochroną środowiska, podjęliśmy decyzję o organizacji konkursu dla szkół z Aleksandrowa Kujawskiego.
Oczywiście konkurs dotyczył czystego powietrza!

Lokalizacja szkół nie jest przypadkowa! Już we wrześniu tego roku uruchomiony zostanie kolejny odcinek naszej sieci gazowej: „Ciechocinek – Aleksandrów Kujawski”.
Chcąc uświadomić najmłodszym mieszkańcom tego terenu, jak ważne dla nas wszystkich jest czyste powietrze – daliśmy uczniom wyjątkowe zadanie!

Zadanie konkursowe było następujące – stworzyć plakat mówiący o czystym powietrzu nad Aleksandrowem Kujawskim. Efekt nas zaskoczył!
Otrzymaliśmy kilkadziesiąt wspaniałych prac i najchętniej nagrodzilibyśmy je wszystkie.
Poziom umiejętności, ambicji i zaangażowania dzieci znacznie przewyższył nasze oczekiwania.

Niestety – miesięcy w roku jest tylko dwanaście – tyle prac miało też trafić do naszego kalendarza – Sime Polska 2020 – „Czyste powietrze nad Aleksandrowem Kujawskim”.
Zadanie było dla nas bardzo trudne – ostatecznie zdecydowaliśmy się na wybór – 13 zwycięskich prac. Jedna z nich – „nagroda Dyrektora” trafi na okładkę naszego kalendarza.

Rozwiązanie konkursu odbyło się – 29 maja, o godzinie 12.00 w przepięknej Sali Kolumnowej dworca PKP w Aleksandrowie Kujawskim!
Gościliśmy blisko 200 uczniów z Aleksandrowskich szkół. Wydaje nam się, że stanęliśmy na wysokości zadania. Poza animacją edukacyjną o czystym powietrzu, odbyły się również pokazy gimnastyki artystycznej, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nie mogło również zabraknąć wyjątkowych nagród dla zwycięzców!

Deskorolka za czwarte miejsce, hulajnoga za trzecie, deskorolka elektryczna „hoverboard” za drugie oraz rower miejski za pierwsze miejsce – jak widać, wśród nagród dominowały pojazdy ekologiczne.

Zdecydowaliśmy się również na nagrodzenie jednej ze szkół – Tablicą Interaktywną, która pomoże rozwijać twórcze pasje najmłodszych uczniów!

Dziękujemy wszystkim za udział!

2019-05-30T14:16:28+00:00