FAKTURA ELEKTRONICZNA

TO PROSTE!

Czym jest e-faktura?
E-faktura została stworzona z myślą o wygodzie użytkowników. Faktura elektroniczna (e-faktura) jest dokumentem finansowym, funkcjonującym na równi z fakturą papierową, różni się wyłącznie sposobem jej dostarczenia do Klienta. Podstawą funkcjonowania zarówno e-faktury jak i faktury papierowej jest Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. 2011 nr 177 poz. 1054, z późn. zm.)

E-faktura to usługa, która polega na dostarczaniu Klientom SIME Polska pliku pdf zawierającego obraz faktur, zastępujący tradycyjną fakturę papierową wysyłaną drogą pocztową. Możliwość otrzymywania e-faktur jest dostępna dla każdego klienta korzystającego z usług firmy SIME Polska. E-faktura wysłana jest na początku każdego miesiąca bezpośrednio z adresu info@wordpress2341886.home.pl

Co należy zrobić, aby otrzymywać e-fakturę?
Każdy Klient SIME Polska posiadający dostęp do internetu, który zdecyduje się na otrzymywanie faktury elektronicznej musi wykonać następujące kroki:

  1. Zapoznać się i zaakceptować zasady korzystania z faktury elektronicznej.
  1. Wyrazić zgodę na otrzymywanie e-faktur poprzez wypełnienie zamieszczonego poniżej druku „Akceptacja stosowania faktury elektronicznej”
  1. Odesłać lub odnieść wypełniony i podpisany druk na nasz adres korespondencyjny

SIME Polska Sp. z o.o.

Ul. Warszawska 31, 96-500 Sochaczew

lub odesłać drogą e-milową na adres info@wordpress2341886.home.pl

Na podany adres e-mail Klient będzie otrzymywał plik pdf, pozwalający wyświetlić bieżącą fakturę za pobrany gaz ziemny. Rozpoczęcie wystawiania faktur elektronicznych, następuje już od następnego cyklu rozliczeniowego po zarejestrowaniu akceptacji faktury elektronicznej.

Ile kosztuje e-faktura?

Wystawianie e-faktury jest dla naszych klientów usługą bezpłatną. Zarówno zgoda na aktywację faktur w wersji elektronicznej jak i późniejsze ich otrzymywanie od SIME Polska nie wiąże się z żadnymi kosztami