W najbliższą niedzielę (10.09.2017) serwujemy na Dożynkach Powiatu Sochaczewskiego naszą pyszną grochówkę! Zapraszamy mieszkańców na degustację. Smacznego!

dozynki

 

Zapraszamy na Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego. W tym roku dożynki powiatowe odbędą się w Sochaczewie na terenie parafii Karwowo z udziałem delegacji wszystkich gmin powiatu. 
Już w najbliższą niedzielę, 10 września uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą odprawioną w intencji rolników a następnie wszyscy spotkają się na placu przy kościele, gdzie zaplanowano m.in. wystąpienia okolicznościowe, obrzęd dzielenia chleba. Będą też liczne konkursy, występy muzyczne i inne atrakcje. A także pyszna grochówka sponsorowana przez SIME Polska!

Dożynki to najważniejsze święto rolników, to również jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów. Związane mocno z polską tradycją i duchowością dożynkowe uroczystości są zwieńczeniem całorocznej pracy rolników. W tym pięknym obyczaju wyraża się również przywiązanie mieszkańców wsi do ziemi, a także wdzięczność Opatrzności za jej dary. 

W tym roku na dożynki powiatowe zapraszają Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, Piotr Osiecki, burmistrz miasta Sochaczew oraz ks. Zbigniew Żądło, proboszcz parafii w Karwowie. 


Honory starostów dożynkowych w tym roku pełnić będą Magdalena i Sławomir Kwiatkowscy z Sochaczewa.
Tradycyjnie, już po raz IX poznamy zwycięzców w konkursie na miodowe przysmaki, który organizowany jest wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MODR oddział Bielice i Powiatowe Koło Pszczelarzy. Będą też konkursy, w tym wiedzy rolniczej przygotowany wspólnie przez instytucje związane z rolnictwem, tj. KRUS, ARiMR i RP MIR, oraz konkurs Radia Sochaczew a dodatkowo rozgłośnia ta na miejscu będzie miała swe studio otwarte.

Nie zabraknie także akcentów muzycznych na scenie. Dożynki uświetni swym występem Sochaczewska Orkiestra Dęta. O oprawę muzyczną zadbają również podopieczni Sochaczewskiego Centrum Kultury, w tym zespół dziecięcy FOLKLOREK. Pojawi się zespół rozrywkowy AlboAlbo, grający różnorodny repertuar zarówno z nurtu rocka, disco i country. Niedawno, dwukrotnie gościli na muzycznej scenie gminy Teresin. Ponadto, zaprezentuje się również znany nie tylko lokalnie zespół Teren C, laureat ogólnopolskiego Pikniku Country w Mrągowie, a zwieńczeniem dożynkowego dnia będzie dyskoteka, którą poprowadzi DJ Piasek. Zakończenie dożynek organizatorzy przewidują ok. godz. 21.00.

Uroczystościom dożynkowym jak zawsze towarzyszyć będą wystawy instytucji związanych z rolnictwem, a także liczne stoiska komercyjne z goframi, obwarzankami, rękodziełem, zabawkami czy pszczelarskimi wyrobami. Na wszystkich czekać będzie ogródek gastronomiczny, darmowa grochówka ufundowana przez SIME Polska, a dla najmłodszych m.in. wesołe miasteczko, a każde dziecko będzie mogło bezpłatnie skorzystać z dwóch przygotowanych zjeżdżalni – dmuchańców.

 

Serdecznie zapraszamy na dożynki powiatowe do Karwowa, ul. Lazurowa.