Robert Stencel miał szczęście. Okazał się być tysięcznym Klientem indywidualnym SIME POLSKA i dostał w prezencie 1000m3 gazu do wykorzystania w swoim nowo wybudowanym domu. Przeprowadziliśmy z nim krótką rozmowę.

 

Dlaczego wybrał Pan gaz ziemny jako źródło energii w Pana domu?

Z wygody. W naszym regionie, ze względu na łatwy dostęp do sieci gazowej, wybór gazu ziemnego, zamiast na przykład kominka czy poczciwego węgla moim zdaniem  jest najlepszym rozwiązaniem. Nie bez powodu działki budowlane z dostępem do sieci gazowej uznawane są za lepsze i bardziej wartościowe – ludzie po prostu doceniają dostęp do gazu, bo to źródło energii najbardziej korzystne i najłatwiejsze w obsłudze i utrzymaniu.

Co musiał Pan zrobić, aby korzystać w swoim domu z gazu?

Niewiele. Wystarczyło złożyć wniosek w biurze SIME, a później  podpisać umowę o przyłączenie do sieci. Prace przy budowie instalacji wykonała wyspecjalizowana firma. Najważniejsze, żeby nie zwlekać. Idą mrozy, zima nadal trwa, więc to jest właściwy moment na decyzję.

W jaki sposób wykorzysta Pan dostarczony gaz ziemny?

Będę ogrzewać dom o powierzchni 230m2. Oczywiście, będę go też używał do podgrzewania wody, do mycia i kąpieli. Zdecydowałem się na piec kondensacyjny, dzięki czemu współczynnik spalania gazu jest bardzo korzystny. A to pozwoli mi wykorzystać dostarczone paliwo prawie w 100%.

Na czym polega według Państwa wygoda korzystania z gazu?

Najprościej mówiąc – na tym, że zawsze go mamy, nie musimy nic robić, nie zajmuje nam miejsca i możemy łatwo kontrolować jego zużycie. Ja mój dom budowałem dla rodziny na wiele lat. Dziś może mógłbym dorzucać ręcznie do pieca jakiś opał, ale za kilkanaście lat, może być to dla mnie męczące. Tak samo jak pamiętanie o uruchomieniu pieca, żeby wykąpać dzieci w ciepłej wodzie. Gaz to komfort. Wystarczy jedynie ustawić termostat. Mamy ciepło w domu i ciepłą wodę przez cały dzień i noc. Wygoda gazu ziemnego jest bezkonkurencyjna.

A ile za tę wygodę musimy zapłacić?

Moim zdaniem mniej niż się mówi. Gaz niesłusznie uważany jest za stosunkowo drogie paliwo. By się o tym przekonać, wystarczy spotkać się,  porozmawiać z sąsiadami, znajomymi czy bezpośrednio w biurze SIME POLSKA. Dodatkowo na gazie można łatwo zaoszczędzić – można zastosować parę naprawdę prostych zasad, np. zakręcić kaloryfer na czas wietrzenia. Podsumowując,  jestem naprawdę bardzo zadowolony ze swojej decyzji.

 

Gaz ziemny SIME Polska to dostępność, wygoda, oszczędność , bezpieczeństwo i oczywiście czyste środowisko.

Spółka SIME Polska jest znaną marka zajmująca się dystrybucją i sprzedażą gazu ziemnego na terenie województwa mazowieckiego od 2009 roku. Przez 7 lat działalności  wybudowała i eksploatuje w najwyższym standardzie blisko 180 km sieci gazowych zlokalizowanych na obszarze Sochaczewa i gmin: Sochaczew, Błonie, Teresin, Baranów, Nowa Sucha, Brochów.

Sieć gazowa SIME POLSKA znana jest ze swojej niezawodności. Spółka dokłada ogromu starań przy budowie i eksploatacji gazociągów, aby zapewnić bezpieczeństwo i pewność dostaw gazu ziemnego swoim Klientom. Nad wszystkim czuwa pogotowie gazowe, które jest w gotowości przez okrągły rok o dowolnej porze dnia i nocy. Sieci gazowe są regularnie kontrolowane, rozbudowywane, a z uwagi na ich nowoczesność nie wymagają modernizacji.